Skip to content


Restauracja Karczma Lwowska

Tradycyjna kuchniaTyli zysku, co w pysku – oto motto właścicieli lokalu Karczma Lwowska. Na pierwszym piętrze, które posiada około 80 miejsc, w intymnie rozłożo­nych drewnianych lożach serwowane są staropolskie i pocho­dzące z dalekich Kresów Wschodnich potrawy fir­mowe, piwo „Lwowskie” sporządzane według ory­ginalnej receptury oraz dania z paleniska węglo­wego, które kucharz przy­gotowuje na oczach klien­tów.

Na parterze czekają specjały Kawiarni Lwow­skiej: własne wypieki, gorące napoje i alkohole, a w tym piwo Żywiec i grzane wino. Na pewno warto zamówić półmisek staropolski z rusztu: żeber­ka pikantne, szaszłyk po my- śliwsku, roladki schabowe, kaszan­kę wiejską, karczek z grzybami, kieł­basę białą, a do tego kluski lwowskie, pieczone ziemniaki i pierogi oraz za­piekaną kapustę i kurki w śmietanie.

Można też spróbować pieczeni a la Dzieduszycki, gołąbków kresówki, a na deser – naleśników z jagodami i truskawkami.

Dla miłośników alkoholi wybór nie do „przepicia”. Można zacząć od Siwuchy, pokosztować Starki, a skończyć na Bel­wederze. Amatorzy moc­nych wrażeń odnajdą się znów przy palącej śliwo­wicy. Bardzo bogata kar­ta win, również tych z górnej półki.

Tylko we Lwowie Z okien karczmy mają Państwo niepowtarzalny widok na wrocławski Ry­nek, a w szczególności na wspaniały plac Gołębi z niedawno wybudowaną fontanną oraz zabytkowy ratusz. Karczma Lwowska położona jest bowiem w ści­słym centrum starego miasta Wro­cławia. Sam lokal jednocześnie jest przytulny i wyszukany. Ciekawy kli­mat i wystrój wnętrz, oparty na sta­rym drewnie i pamiątkowych bibelotach, a w tym kolekcja unikalnych rysunków i fotografii, sprawiają, że czujemy się w nim jak w staropolskim kresowym Lwowie. Dekoracje dobrze dobrane i zgrane ze sobą. Z jednej stro­ny portret Franciszka Józefa, z drugiej I snopy zboża i suszone przyprawy.

Cały ten Lwów

W tle przepiękna i nastrojowa muzy­ka na żywo w wykonaniu artystów z prawdziwego Lwowa. Idealne miej­sce na obiad w interesach, kolację z kontrahentami czy spotkanie z przy­jaciółmi i rodziną.

tel: (71)343 9887

e-mail: karczma@lwowska.com.pi Rynek 4 50-106 Wrocław

liczba miejsc:

  • restauracja………………………… 80
  • kawiarnia………………………….. 20
  • ogródek…………………………… 120

Kuchnia

co jemy: kuchnia staropolska i kresowa oraz wielki wybór mięs z rusztu węglowego co pijemy: wybór alkoholi nie do „przepicia” – od Siwuchy przez Starkę po Belweder, a na deser paląca śliwowica; bogata karta win, również tych z górnej półki

Atrakcje

Lokal klimatyzowany, przyjazny dla zwierząt, muzyka na żywo (pianino, akordeon)

Posted in Restauracje, Restauracje na południu Polski. Tagged with , , , .

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

Some HTML is OK

(required)

(required, but never shared)

or, reply to this post via trackback.