Skip to content


Villa Pepita

Do Międzygórza prowadzą dwie drogi: jedna kręta przez wieś Wilkanów i druga – wychodząca z Domaszkowa, którą najczęściej przyjeżdżali kuracjusze, korzystając z funkcjonującej od końca XIX wieku linii kolejowej. Obie te drogi łączą się później, prowadząc do wyjątkowego miejsca, jakim jest Villa Pepita.

Już ponad 100 lat temu, w czasach Marianny Orańskiej, willa była przedstawiana na zdjęciach, sztychach i pocztówkach. Położony na krańcach kurortu dom jest oazą ciszy i spokoju, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do wszystkich atrakcji turystycznych regionu. Piękne trasy wycieczkowe, zarówno na Snieżnik, jak i do Ogrodu Bajek czy na Marię Śnieżną, znajdują swój początek niemal na progu Villi Pepita.

Miejsce to jest szczególne: łączy w sobie doskonałość starych, z pietyzmem odrestaurowanych wnętrz z nowoczesnością ułatwiającą relaks i odpoczynek. 12 pokoi urządzono z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Wszystkie sypialnie połączone są z indywidualnie zaprojektowanymi łazienkami. Próżno tu szukać podobieństw charakterystycznych dla hotelowych wnętrz: każde z pomieszczeń tworzy odmienny klimat. Łączy je jednak niebanalne urządzenie meblami z epoki, a także stały dostęp do internetu i telewizji satelitarnej.

Villa Pepita Relaks i odpoczynek w starych wnętrzach

Goście Villi Pepita mają do dyspozycji salę kominkową, bar i wiele innych przytulnych miejsc. Mogą zagrać w bilard, zorganizować bal, skorzystać z biblioteki. Można też przygotować konferencję, seminarium, szkolenie albo firmowe czy towarzyskie spotkanie.

Posiłki podawane w stylowej jadalni dobrze na-; strajają do rozmów i odpoczynku. Pomyślano też o relaksie – służy temu zespół składający się z sauny suchej, mokrej, łaźni parowej i jacuzzi. Za oknami Pepity zmieniają się pory roku, a w jej wnętrzach nie możemy oprzeć się wrażeniu, że czas się zatrzymał. To wspaniała sposobność, żeby choć na chwilę zapomnieć o zgiełku miasta, wyczerpującej pracy i codziennej bieganinie.

Są takie miejsca na świecie, do których chętnie wracamy, które wspominamy i o których myślimy. Do Pepity wystarczy raz przyjechać, żeby stała się ona jednym z takich miejsc. „Bo czyż dom Twój nie śni? A śniąc, czyż nie opuszcza miasta, by się w gaju lub na szczycie wzgórza usadowić?”.

Informacje o Vilii Pepita

www: www.villapepita.pl
tel: (74)813 5012
faks: (74) 813 50 07
e-mail: villapepita@villapepita.pl

ul. Sanatoryjna 1554-514 Międzygórze

liczba pokoi…………………12
liczba miejsc………………..24
cena wynajmu całej willi:……4200 PLN (+ 7% VAT) za pierwszą dobę, 3200 PLN (+ 7% VAT) za każdą następną dobę

Rekreacja: Sala balowa, sala kominkowa, jadalnia, bilard, biblioteka, sala konferencyjna,
mini-SPA: sauna sucha, mokra i jacuzzi Niezapomniana atmosfera.

Posted in Hotele, Hotele na południu Polski. Tagged with , , , , , , .

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

Some HTML is OK

(required)

(required, but never shared)

or, reply to this post via trackback.