Skip to content


Art Hotel / Hotel Wrocław

Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe, jak przystało na obiekt znajdujący się tuż obok wrocławskiego Rynku.

Ten urokliwy hotel, mieszczący się w dwóch zabytkowych kamienicach, jest bodaj jedynym tego typu połączeniem miejsc, z których każdy ma swoją duszę i niepowtarzalną historię. Historię splecioną w – całość i nadal pisaną, której częścią staje się każdy, kto Art Hotel odwiedza.

Hotel oferuje 80 unikatowo zaaranżowanych pokoi, utrzymanych w ciepłych barwach oliwki i beżu, które niczym dawne komnaty obfitują w wiele bogatych elementów wystroju. Znajdziemy tutaj indywidualnie zaprojektowane meble – stylizowane na dawne szlachetne tkaniny, ręcznie malowane dodatki, kwiaty. Klimat wnętrz dopełniają obrazy znanych wrocławskich artystów, wykonane na specjalne zamówienie, a całość spinają ręcznie malowane fryzy z motywami roślinnymi, oplatające pokój niczym bluszcz.

Hotel w stylowym wnętrzu

Na parterze hotelu znajduje się niezwykła Art Restauracja i Kawiarnia. Najbardziej magicznym miejscem jest Sala Ogrodowa. Ten tajern niczo-baśniowy ogródek wewnątrz budynku z drewnianymi okiennicami na ścianach jak w altanie, laurowcami, bluszczami i drzewami oliwnymi przywołuje na myśl bajkowy wiejski klimat. W takim miejscu możemy się zaszyć i szczególnie w chłodne wieczory zimowe pomarzyć o cieplejszych klimatach.

Atutem lokalu są nie tylko starannie zaprojektowane wnętrza, ale przede wszystkim wyśmienita, bardzo urozmaicona kuchnia. Kontynuuje się tu przebogate tradycje wrocławskiej karty dań. To sprawia, że goście chętnie powracają do wielu serwowanych tu specjałów, przypominających niepowtarzalny smak Wrocławia sprzed 100 i więcej lat.

Latem otwarty jest uroczy ogródek, a tuż za rogiem ponad 100 restauracji, kawiarni i klubów tętniących życiem do późnych godzin nocnych.

Informacje o hotelu

wwW: www.arthotel.pl
tel: (71) 787 71 00,787 7103
faks (71) 342 39 29
e-mail: info@arthotel.pl
ul. Kiełbaśnicza 20 50-110 Wrocław

liczba pokoi…………………80
liczba miejsc……………….142
cena za pokój dwuosobowy………390-840 PLN *
liczba sal konferencyjnych…….4
liczba miejsc w salach…….20-120

Atrakcje: Ekskluzywny Salon Fryzjerski, kwiaciarnia, letni ogródek, blisko centrum kulturalnego Wrocławia teatry, kawiarnie, muzea, galerie, Panorama Racławicka

* MAXX TV, 1-2 artykuły z minibaru gratis, 20 proc. rabatu do restauracji w cenie noclegu w zależnoici od standardu pokoju

Posted in Hotele, Hotele na południu Polski. Tagged with , , , , .

One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Greg said

    Spędziłem tam jedną noc przy okazji wizyty we Wrocławiu i muszę powiedzieć, że potem trochę żałowałem, że był to tak krótki wyjazd 🙂 Hotel jak najbardziej na plus.

Some HTML is OK

(required)

(required, but never shared)

or, reply to this post via trackback.